piątek, 18 lutego 2011

Sprawy realne

 Proszę pomóżcie!
Wiem, wiem! To blog o metamorfozach, ale to dla mnie ważne. W szkole chodzę na Religię, tylko dla średniej, tak jak prawie każdy. Czuję się dyskryminowana przez moją nauczycielkę, co mam zrobić?
przykłada:
  • mówi ciągle do mnie po nazwisku, inaczej niż do innych.
  • Ciągle bierze mnie do odpowiedzi (CO  LEKCJE!)
  • Obniżyła mi ocenę końcową
  • Wstawia mi uwagi, bardzo często. (Nawet zdarzyło się, że wstawiła mi jak mnie w szkole nie było!)
Co mam zrobić?

5 komentarzy:

hela456 ♥ pisze...

Podpadłaś jej czymś.

Turqusowa_Marihuana pisze...

Mówi do Ciebie po nazwisku:
Możesz jej powiedzieć, że tego sobie nie życzysz, bo zwracanie się po nazwisku nie jest miłe i nie podoba Ci się. Możesz powiedzieć, że po nazwisku mówi się do osób starszych, szanowanych, a Ty jesteś zwykłą dziewczyną i chcesz, żeby mówiła do Ciebie po imieniu. Może to niestety działac w odwrotną stronę i nauczycielka może się jeszcze bardziej uwziąć.


Pyta na każdej lekcji.
Na ocenę? Jeżeli tak to powiedz, że są też inne osoby, a Ty jedna w klasie nie jesteś. Owszem, nauczyciel ma prawo, ale Ty masz swoje i należy je uszanować. Może to działać odwrotnie tak jak w punkcie 1.


Obniżyła ocenę końcową.
Nie ma do tego prawa bez podania przyczyny. Nie jest Twoją wychowawczynią i po prostu nie może. Zwłaszcza, gdy średnia wskazuje na wyższa ocenę np. 4.56 nie ma prawa postawić Ci 4, ponieważ wg systemu oceniania należy Ci się 5.

Wstawia uwagi.
Nie było Cię w szkole i wstawiła Ci uwage? To niedorzeczne. Powiedz to rodzicom lub wychowawcy. Poprzez jej zachowanie Ty na tym tracisz. Kobieta nie ma prawa cię tak traktować, nawet jeżeli jej czymś podpadłaś.


Radzę Ci, abyś powiedziała o tym wychowawcy. Jeżeli sytuacja wciąż będzie się powtarzać ponownie powiedz to swojemu nauczycielowi. Masz swoje prawa i należy je szanować.

ja :* pisze...

Mówiłam to wychowawcy, lecz ona uważa, że "nie mam udowodnienia". Rodzice o tym wiedzą, ale mówią, że pomóc mi nie mogą.

domcia11a pisze...

Pogadaj z nią zapytaj dlaczego , tylko wiesz tak delikatnie...

PS: powodzenia życzę xd

:p pisze...
Ten komentarz został usunięty przez autora.